2016-12-20

Obywatele i Obywatelki

Chcielibyśmy z dumą zaprezentować wybitne osiągnięcia uczniów XII Liceum Ogólnokształcącego, chcących upamiętnić 35 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w PRL. Tak więc dnia 12 grudnia 2016 roku postanowili zmierzyć się z największym wyzwaniem Polski Ludowej, czyli kolejkami do sklepów i powszechnym brakiem artykułów spożywczych.

Towarzysze i towarzyszki poszczególnych klas odpowiedzieli na obwieszenie p. prof. Anny Kamińskiej i ks. Andrzeja Muńko stawili się licznie w sali teatralnej, aby próbować zdobyć potrzebne produkty, aby np. wyprawić Komunię Świętą czy udać się na wypoczynek. Posłużyła im do tego gra planszowa: Kolejka PRL. Walka pomiędzy klasami była niezwykle zacięta, z ust uczestników niejednokrotnie słyszało się słowa: „Pan tu nie stał” czy „Kolega w Komitecie Wojewódzkim”. Wszystkim towarzyszom sen spędzał z powiek: „Remanent” czy „Pomyłka w dostawie”. Jednak walczyli dzielnie, aby zdobyć upragnione trofeum. Najlepiej odnaleźli się w tym uczniowie klasy 1C: Kacper Kijak i Davide Iacovone, którzy pokonali wszystkich konkurentów. Jako przodownicy pracy, którzy wyrobili 200% normy, otrzymali od p.Dyrektor nagrodę główną oraz pochwały.