2016-04-15

21 kwietnia A.D 2016 w XII LO miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Uczestnicy spotkania zatytułowanego Popołudnie z filmem mieli okazję zobaczyć na dużym ekranie sali (kinowo)teatralnej wspaniałe filmy zrealizowane przez uczniów naszej szkoły.

Sympatyków X Muzy przywitali znakomici konferansjerzy: Jagoda Szczesiak i Tomasz Mackiewicz, uczniowie klasy 2B, barwnie opowiadając o kulisach powstawania poszczególnych produkcji.

Mogliśmy podziwiać na ekranie filmy: All you need is BOOK – zrealizowany przez uczniów 2B, dwa autorskie projekty uczennicy tejże klasy – Sylwii Frąckowiak, zatytułowane Kobieta i dieta oraz Day in the life of the dog, nawiązujący swoją poetyką do nurtu niemieckiego ekspresjonizmu Weltschmerz Jakuba Wilka oraz dwa filmy dokumentalne Marii Skoczyńskiej: Czym jest teatr i Szeptem – uczniów klasy 3B.

Podczas spotkania odbyła się również uroczysta gala wręczenia nagród za najlepszą etiudę dokumentalną w ramach szkolnego konkursu Pokręć z nami. Zwyciężył film Jesteśmy ludźmi zrealizowany przez uczennice klasy 2B – Wiktorię Sikorską oraz Marię Furtacz. Zwyciężczyniom gratulujemy!

Całość zwieńczyła niezwykle interesująca dyskusja na temat związków filmu, teatru i muzyki, w której wzięli udział nauczyciele i uczniowie z XII LO.

Wielkie podziękowania należą się Mariannie Moskalik, uczennicy klasy 2B, oraz Roksanie Ostrowickiej (2B) za nieocenioną pomoc techniczną przy organizacji tego wydarzenia. Opiekunem wydarzenia był p. Piotr Pomostowski