2016-04-18

W dniach 14-15  kwietnia 2016 roku w XII LO w Poznaniu odbyły się Dni Przedsiębiorczości 2016. W wydarzeniu brały udział klasy: 1A, 1B, 1C, 1D, 1E oraz klasa 2A. Uczniowie uczestniczyli m.in.:

• w spotkaniu z Panem Prezesem Jackiem Piotrowskim. Temat spotkania: Zasady funkcjonowania współczesnego przedsiębiorstwa na przykładzie spółek: KOMPUTRONIK SA. i VOL sp.z o. o.
  • w grze miejskiej, która odbyła się w ramach projektu: Chcę być przedsiębiorczy – podstawy przedsiębiorczości w szkołach ponadgimnazjalnych. Projekt był współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Grę przygotowała klasa 2A w ramach zajęć z ekonomii w praktyce, przeprowadzili ją uczniowie klasy maturalnej 3E, a uczestnikami byli pierwszoklasiści w ramach lekcji z podstaw przedsiębiorczości. Gra składała się z 6 punktów, które uczniowie zaliczali w kilkuosobowych grupach. Udział w grze umożliwił uczestnikom zapoznanie się z procedurami uruchamiania działalności gospodarczej w Polsce. Opieka: nauczyciel pp R. Gmerek