2016-11-11

W czwartek 10.11.2016r. w przededniu Narodowego Święta Niepodległości odbyła się w naszej szkole druga edycja konkursu piosenki patriotycznej organizowanego przez klasę 3C. Pomysł na obchodzenie w taki sposób ważnej dla Polaków rocznicy -  pomimo swojej krótkiej historii -  ma szanse stać się w naszej szkole tradycją. Warto wspomnieć, że pomysłodawcą konkursu jest jeden z naszych uczniów. W przygotowania do niego zaangażowały się wszystkie klasy, jednakże po trudnych eliminacjach i surowej selekcji do finału przeszło zaledwie siedem z nich.

W tym roku uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom muzyczny. Podziwialiśmy występy solowe, chóralne, a nawet instrumentalne. Każda klasa zaprezentowała się z jak najlepszej strony, niestety miejsca na podium wystarczyło dla trzech najbardziej utalentowanych. Miejsce trzecie zajęła klasa 2B, która wykonała przepiękny utwór pt. „Pałacyk Michla”. Na drugie miejsce zasłużyła klasa 3E za wykonanie piosenki pt. „Żeby Polska była Polską”. Drugą edycję konkursu piosenki patriotycznej wygrała klasa 1E z piosenką „Mury” Jacka Kaczmarskiego. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za ogromne zaangażowanie.

(opracował Daniel Kruk)