2016-03-21

Dzień Języków Obcych, który w naszej szkole miał miejsce 21.03.2016, był świętem różnorodności językowej w Europie i na świecie i miał na celu propagowanie znajomości języków obcych i kultury krajów, w których te języki obowiązują.

Impreza składała się z 2 części:

• w pierwszej uczniowie uczestniczyli w 20-minutowych prezentacjach oraz quizach wiedzy o krajach, których języków uczymy się w szkole,
  • w trakcie drugiej części młodzież mogła podziwiać i oklaskiwać talent koleżanek i kolegów, którzy zaprezentowali swoje umiejętności w ramach Szkolnego przeglądu piosenki obcojęzycznej. Poniżej link do kanału na YouTube, gdzie znajdziecie nagrania z występów.

Warto przy tej okazji przypomnieć ofertę edukacyjną XII LO:

• pierwszy język obcy - język angielski (także w wersji rozszerzonej),
  • drugi język obcy - do wyboru niemiecki, rosyjski, hiszpański, francuski; nauka w grupach międzyoddziałowych,
  • klasy biologiczno-medyczne mają także kontakt z łaciną.