2015-11-03

Zakończylismy w szkole zbiórkę mydła w kostce dla dzieci w Kamerunie. 5 listopada środki czystości pojadą do Afryki. Dziękujemy uczniom, nauczycielom, innym pracownikom szkoły za gest serca.

Wspieraliśmy w ten sposób fundację Redemptoris Missio. Fundacja zebrała już 10 tysięcy kostek mydła. Na akcję "Podaj mydło" odpowiedziały szkoły, przedszkola i mieszkańcy. Wolontariusze fundacji czekają na kolejnych darczyńców.

Dary trafią do Kamerunu, państwa w Afryce Środkowej. Tam polscy misjonarze rozdadzą je potrzebującym. W tym afrykańskim kraju często występujące choroby to dur brzuszny, cholera czy czerwonka, czyli tak zwane choroby brudnych rąk. Misjonarze uczą też podopiecznych mycia rąk. W Kamerunie to nie są nawyki, które dzieci wynoszą z domu. Kostka mydła kosztuje tam cztery złote. Tyle samo wynosi dzienny zarobek.

Z ostatniej chwili: fundacja uzbierała w Poznaniu 70 tysiecy kostek mydła, czyli 7 ton. Wyniki akcji przeszły najsmielsze oczekiwania.