2015-10-26

W dniach 19 - 23 października br. odbyła się kolejna edycja projektu Tydzień SSC/BPO, który realizowany jest przez poznańskie centra usług nowoczesnych oraz szkoły ponadgimnazjalne. Koordynatorem projektu jest Biuro Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Poznania.

Projekt składa się z dwóch części. W pierwszej przedstawiciele firm przybliżają uczniom, czym jest sektor usług nowoczesnych oraz jakie kompetencje trzeba posiadać, by w nim pracować. W drugiej —  uczniowie odwiedzaja firmy, by przekonać się, jak wygląda praca w centrach.

W tym roku partnerem naszej szkoły była: Centurylink Poland sp. z o. o., której przedstawiciele poprowadzili warsztaty dla klasy 2a i 2c w czwartek 22 października, natomiast 23 października nasi uczniowie udali się z wizytą do Centurylink Poland na pl. Andersa w Poznaniu. Opiekę nad wydarzeniem sprawował nauczyciel podstaw przedsiębiorczości - p. Roman Gmerek.