2016-10-14

Uroczystość zorganizowana 13 października 2016 r., czyli w przededniu święta Komisji Edukacji Narodowej, zgromadziła w sali teatralnej XII LO gości, bez których idee powołanej w 1773 roku instytucji byłyby tylko pustymi hasłami. Na zaproszenie klasy 2b prócz dyrekcji i grona pedagogicznego odpowiedzieli także emerytowani nauczyciele naszej szkoły, o których zaangażowaniu i pasji wciąż pamiętamy. Wśród gości znaleźli się również pracownicy administracji i obsługi. Nie zabrakło i uczniów Dwunastki, którzy z niecierpliwością czekali na rozstrzygnięcie plebiscytu na Nauczyciela Roku. Czy kogoś zaskoczyło kolejne zwycięstwo pana profesora Krzysztofa Sobańskiego? Równie pewny jak wynik tego głosowania był wokalny poziom Katarzyny Sieińskiej z klasy 2d, która chyba już nas przyzwyczaiła do muzycznych występów wysokiej próby. Było też coś, czego się pewnie nikt nie spodziewał… Po skłaniającym do refleksji nad trudami pracy nauczyciela przedstawieniu klasy 2b, scenę opanował debiutujący przed większą publicznością szkolny zespół „bejsbond” w bezpretensjonalnym wykonaniu piosenki, którą wielu gości nuciło jeszcze długo po jego występie.