Nasze działania   Kalendarz wydarzeń   Galeria

Szukając szczęścia i dobra innych, znajdujemy własne.       Platon

Nasze działania

Dołącz do nas, zapraszamy do Szkolnego Koła Wolontariatu.

Spotykamy się w poniedziałek na długiej przerwie 10.55-11.15 w sali teatralnej.

Opiekunowie: p. Agnieszka Foltyn, p. Andrzej Lipka, ks. Andrzej Muńko, p. Aleksandra Szymczak, p. Teresa Woźniak

O historii szkolnego koła wolontariatu.

Za swoją działalność koło otrzymało wiele podziękowań. Obejrzyj!

Działamy na rzecz innych, bo lubimy czuć się potrzebni. Zapraszamy do współpracy całą społeczność XII LO.

Jeśli masz pomysł na pomaganie, koniecznie przyjdź!

Rok szkolny 2018/2019:

• współpraca z fundacją Animalia
    Klasom 3A i 3D jako organizatorom charytatywnego kiermaszu ciast z okazji Światowego Tygodnia Zwierząt udało się zebrać 510 zł, wsparli działalność fundacji Animalia. Dodatkowo wplontariusze uczestniczyli w akcji «Paka dla zwierzaka» obejmującej zbiórkę pieniędzy, witamin i różnych akcesoriów dla zwierząt.
  • współpraca z fundacją Redemptoris Missio
    Udział w akcji «Czary mary okulary» - zbiórka okularów dla mieszkańców Afryki.
  • rekrutacja wolontariuszy
    Zorganizowano rekrutację wolontariuszy do pomocy w ośrodku Szkolno-Wychowawczym przy ul. Mariackiej w Poznaniu.
  • wolontariat sportowy
    Nasi wolontariusze wsparli organizację biegu 19. PKO Poznań Maraton.
  • zbiórka dla Caritasu
    Uczniowie i nauczyciele XII LO  zebrali 155 kg ryżu, który trafił do paczek rozdawanych osobom ubogim  w czasie Wigilii dla Potrzebujących dnia 24 grudnia na terenie MTP. 16 wolontariuszy z naszego liceum wraz z opiekunem oraz kilkoro absolwentów wzięło udział w tej wigilii, obsługując stoły ubogich rodzin  z dziećmi. Pozwoliło im to lepiej zrozumieć prawdziwą istotę świąt Bożego Narodzenia.
  • wsparcie akcji fundacja PETRA, zajmującej się pomocą dzienną dla osób starszych
    10 grudnia 2018 roku uczniowie ze szkolnej grupy wolontariatu "Scyzoryk" pomagali w zajęciach adresowanych do seniorów. Wspólnie piekli pierniki i dowiedzieli się od p. Anny Majchrzyckiej,  jak można zaangażować się w wolontariat seniora. Było to dla nich wspaniałe doświadczenie, które pozwoliło poznać i wczuć się w sposób myślenia osób starszych.
  • wizyta w Niepublicznej Szkole Podstawowej i Gimnazjum „Otwarte Drzwi”
    Przedstawiciele klas 1A, 1E, 3A, 3D i 3E tuż przed Bożym Narodzeniem wybrali się tam ze świątecznymi prezentami dla niepełnosprawnych dzieci uczących się w tej szkole.
  • Kręcimy, aby pomóc
    40 osób zaangażowało się w wolontariat sportowy podczas Targów Edukacyjnych. Kręcili kilometry na rowerach, ścigali się, aby pomóc chorym dzieciom

Dzień irlandzki w XII LO kampania «Drugie życie» kampania «Drugie życie»
wolontariat sportowy podczas Targów Edukacyjnych wolontariat sportowy podczas Targów Edukacyjnych wolontariat sportowy podczas Targów Edukacyjnych
wizyta w Niepublicznej SP i Gim «Otwarte Drzwi» wizyta w Niepublicznej SP i Gim «Otwarte Drzwi» wizyta w Niepublicznej SP i Gim «Otwarte Drzwi»
pomoc dla fundacji PETRA pomoc dla fundacji PETRA Akcja Redemptoris Missio
Wigilia dla Potrzebujących Wigilia dla Potrzebujących Bieg Niepodległości 2018
wolontariat sportowy — Bieg Niepodległości 2018
«Paka dla zwierzaka» zbiórka dla fundacji Animalia

Rok szkolny 2017/2018:

• kiermasz na dziecko schroniska dla zwierząt
    Bogata oferta ciast i ciekawa scenografia sprawiły, że kiermasz cieszył się dużym powodzenie. Szlachetny cel został zrealizowany. Właściciele schroniska w Skałowie i  klasa 3D, organizatorzy kiermaszu, dziękują za dar serca dla naszych «braci mniejszych».
  • zbiórka artykułów dla Fundacji Złote Serca pomagającej bezdomnym zwierzakom
    Zebraliśmy spory karton potrzebnych produktów. Osobom, które dołożyły swoją "cegiełkę" bardzo dziękujemy!
  • zbiórka książek dla Polaków na Ukrainie
    Wizyta gości ze szkoły w Ivano-Frankivsku w ramach wymiany uczniowskiej była okazją do zbiórki polskich książek. Otrzymaliśmy piękne podziękowanie z Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego.
  • Dzień Wolontariatu
    podczas spotkań z uczniami. Po południu odbył się koncert charytatywny  Dwunastka gra dla Michasi.
  • zbiórki ryżu, który stanie się częścią paczki dla osób potrzebujących
    Paczki będą rozdawane podczas wigilii organizowanej przez Caritas.
  • udział w wigilii Caritas
    24 wolontariuszy obsługiwało uczestników wigilii organizowanej przez Caritas. Szkolny zespół muzyczny grał i śpiewał kolędy.
  • przygotowanie «szlachetnej paczki»
    Mamy nadzieję, ze paczka, która trafiła do jednej z potrzebujących rodzin, sprawiła radość, szczególnie dzieciom.
  • spotkanie z prezeską stowarzyszenia «Lepszy Świat»
    P. Anna Wawrzyniak opowiedziała o Centrum Wolontariatu Bukowska, budowie szkoły w Nepalu, Nocy Świątyń i różnych działaniach na rzecz uchodźców, w które można się włączyć!

Dla chorych dzieci
kolędy podczas wigilii Caritasu