Nasze działania   Kalendarz wydarzeń   Galeria

Szukając szczęścia i dobra innych, znajdujemy własne.       Platon

Nasze działania

Dołącz do nas, zapraszamy do Szkolnego Koła Wolontariatu.

Spotykamy się w poniedziałek na długiej przerwie 10.55-11.15 w sali teatralnej.

Opiekunowie: p. Agnieszka Foltyn, p. Andrzej Lipka, ks. Andrzej Muńko.

O historii szkolnego koła wolontariatu.

Za swoją działalność koło otrzymało wiele podziękowań. Obejrzyj!

Działamy na rzecz innych, bo lubimy czuć się potrzebni. Zapraszamy do współpracy całą społeczność XII LO.

Jeśli masz pomysł na pomaganie, koniecznie przyjdź!

Rok szkolny 2020/2021:

• VI Sprzątanie Brzegów Warty
    Wolontariat szkolny przyłączył się do ogólnopolskiego VI Sprzątania Brzegów Warty od źródeł rzeki do jej ujścia. W sobotę 12 września 2020 r. grupa 17 dziewcząt pod opieką 4 nauczycielek z naszego liceum zjawiła się na Plaży Szeląg, żeby posprzątać teren od Szeląga do mostu Lecha. Uzbierano sporo śmieci, w tym kilka bardzo oryginalnych. Na zakończenie akcji wszyscy sprzątający w Poznaniu zostali zaproszeni na Plażę Zagro na Ratajach na poczęstunek i spektakl.

•

VI Sprzątanie Brzegów Warty VI Sprzątanie Brzegów Warty VI Sprzątanie Brzegów Warty

Rok szkolny 2019/2020:

• Pomoc dla uczniów szkoły „Otwarte Drzwi”
    Z inicjatywy wolontariatu klasy 2A i 2D zamiast wzajemnych paczek na wigilię przygotowały prezenty dla uczniów ze szkoły ”Otwarte Drzwi”. Podarunki zanieśliśmy 18 grudnia i 9 stycznia. Nasi uczniowie wzięli także udział w kolędowaniu z niepełnosprawnymi dziećmi.
  • Tydzień wolontariatu
    Młodzież XII LO po raz kolejny zorganizowała szkolny tydzień wolontariatu. W ramach tego wydarzenia w środę 11.12.2019 r. odwiedziła siedzibę stowarzyszenia PETRA, które opiekuje się seniorami, a w czwartek 12.12.2019 r. uczniowie spotkali się z przedstawicielami Motylego wolontariatu, działającego przy Hospicjum Palium w Poznaniu. Tego samego dnia sprzedawano także ciasta na rzecz budowy szkoły w Afryce i zbierano artykuły papiernicze do paczek świątecznych dla dzieci niepełnosprawnych ze szkoły "Otwarte drzwi".
  • Współpraca z Fundacją Animalia
    Miłośnicy zwierząt i w tym roku mieli okazję wesprzeć działalność Fundacji Animalia przez udział w trwającej w październiku i listopadzie zbiórce artykułów potrzebnych do opieki nad kotami i psami.
  • Wigilia Caritas
    W przeddzień świąt Bożego Narodzenia społeczność naszego liceum pełniła posługę wolontariacką na wigilii dla ubogich organizowanej przez Caritas, która zwyczajowo odbyła się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W akcję zaangażowali się uczniowie klas: 1GC, 1PB, 1PC, 2B, 2D, 3A, a także absolwenci naszej szkoły.
  • BohaterON
    BohaterON to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej, mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników powstania warszawskiego oraz historii Polski XX wieku. Zaciekawieni tą ideą uczniowie klas pierwszych po szkole podstawowej na lekcjach religii i historii poznawali dzieje naszego kraju, zwłaszcza okresu powstania warszawskiego, i dyskutowali o tym, czy warto być patriotą. Swoje zaangażowanie okazali także, wysyłając Powstańcom  symboliczne kartki - na znak pamięci i wdzięczności.

wizyta w Niepublicznej SP «Otwarte Drzwi» wizyta w Niepublicznej SP «Otwarte Drzwi» Wigilia Caritas

Rok szkolny 2018/2019:
  • Dzień irlandzki w XII LO
  • Kampania «Drugie życie»
  • Dzień Wolontariatu
  • Współpraca z Fundacją Animalia
  • Wigilia Caritas
  •

Dzień irlandzki w XII LO kampania «Drugie życie» kampania «Drugie życie»
wolontariat sportowy podczas Targów Edukacyjnych wolontariat sportowy podczas Targów Edukacyjnych wolontariat sportowy podczas Targów Edukacyjnych
wizyta w Niepublicznej SP i Gim «Otwarte Drzwi» wizyta w Niepublicznej SP i Gim «Otwarte Drzwi» wizyta w Niepublicznej SP i Gim «Otwarte Drzwi»
pomoc dla fundacji PETRA pomoc dla fundacji PETRA Akcja Redemptoris Missio
Wigilia dla Potrzebujących Wigilia dla Potrzebujących Bieg Niepodległości 2018
wolontariat sportowy — Bieg Niepodległości 2018
«Paka dla zwierzaka» zbiórka dla fundacji Animalia

Rok szkolny 2017/2018:

• kiermasz na dziecko schroniska dla zwierząt
    Bogata oferta ciast i ciekawa scenografia sprawiły, że kiermasz cieszył się dużym powodzenie. Szlachetny cel został zrealizowany. Właściciele schroniska w Skałowie i  klasa 3D, organizatorzy kiermaszu, dziękują za dar serca dla naszych «braci mniejszych».
  • zbiórka artykułów dla Fundacji Złote Serca pomagającej bezdomnym zwierzakom
    Zebraliśmy spory karton potrzebnych produktów. Osobom, które dołożyły swoją "cegiełkę" bardzo dziękujemy!
  • zbiórka książek dla Polaków na Ukrainie
    Wizyta gości ze szkoły w Ivano-Frankivsku w ramach wymiany uczniowskiej była okazją do zbiórki polskich książek. Otrzymaliśmy piękne podziękowanie z Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego.
  • Dzień Wolontariatu
    podczas spotkań z uczniami. Po południu odbył się koncert charytatywny  Dwunastka gra dla Michasi.
  • zbiórki ryżu, który stanie się częścią paczki dla osób potrzebujących
    Paczki będą rozdawane podczas wigilii organizowanej przez Caritas.
  • udział w wigilii Caritas
    24 wolontariuszy obsługiwało uczestników wigilii organizowanej przez Caritas. Szkolny zespół muzyczny grał i śpiewał kolędy.
  • przygotowanie «szlachetnej paczki»
    Mamy nadzieję, ze paczka, która trafiła do jednej z potrzebujących rodzin, sprawiła radość, szczególnie dzieciom.
  • spotkanie z prezeską stowarzyszenia «Lepszy Świat»
    P. Anna Wawrzyniak opowiedziała o Centrum Wolontariatu Bukowska, budowie szkoły w Nepalu, Nocy Świątyń i różnych działaniach na rzecz uchodźców, w które można się włączyć!

Dla chorych dzieci
kolędy podczas wigilii Caritasu