2018-09-06

Rada Rodziców XII LO w ostatnich miesiącach postawiła sobie wiele ambitnych celów. Wśród nich znalazło się zagospodarowanie części szkolnego terenu tak, by mógł służyć jako dodatkowa przestrzeń do wypoczynku i nauki. Od początku zaangażowany w to był także Samorząd Uczniowski. W poprzednim roku szkolnym w konkursie na projekt Skwerku Marii nagrodzono jednego z trzecioklasistów, a jego pomysł - przy ogromnym finansowym wsparciu rodziców naszych uczniów – został w minione wakacje zrealizowany. W dniu rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019 Rada Rodziców z przewodniczącą p. Agnieszką Narożną na czele przekazała uczniom do użytku miejsce, które znacząco odmieniło przestrzeń wokół naszej szkoły. Na Skwerku Marii znajdziemy siłownię zewnętrzną, która ma służyć nie tylko podczas przerw, ale także w czasie zajęć wychowania fizycznego. Korzystać można również ze stołu do gry w ping-ponga czy pomysłowo zaaranżowanego kącika do lekcji na świeżym powietrzu. Wszystko otoczone jest zadbaną zielenią, alejkami i licznymi ławkami. W urządzaniu tego miejsca podczas wakacji pracowali także uczniowie naszej szkoły. To im i Rodzicom należą się podziękowania za wysiłek, determinację i pomysłowość w realizacji projektu.