Dla kogo    Rozszerzenia    Języki obce    Lekcje inaczej

Dlaczego warto wybrać tę klasę?

• Celem edukacji w tej klasie jest przygotowanie do studiów na następujących kierunkach (wybrane propozycje):
    • UAM: technologie komputerowe, matematyka, informatyka, nauczanie matematyki i informatyki,
    • Politechnika: architektura, budownictwo, inżynieria materiałowa, mechanika i budowa maszyn, mechatronika, zarządzanie i inżynieria produkcji, elektronika i telekomunikacja, automatyka i robotyka, informatyka, elektrotechnika, energetyka, matematyka, edukacja techniczno-informatyczna, fizyka techniczna, inżynieria bezpieczeństwa, inżynieria zarządzania, logistyka,
    • Uniwersytet Ekonomiczny Poznań: ekonomia, finanse i rachunkowość, gospodarka turystyczna, międzynarodowe stosunki gospodarcze, informatyka i ekonometria, towaroznawstwo, zarządzanie i inżynieria produkcji, finanse i rachunkowość biznesu, gospodarka przestrzenna, zarządzanie.
  • Nauka w tej klasie uczy systematyczności, planowania, starannego wykonania i analizy własnych działań.
  • Uczniowie uczestniczą w warsztatach i wykładach otwartych organizowanych przez uczelnie wyższe, m.in. Politechnikę Poznańską, Wydział Fizyki UAM oraz Wydział Matematyki i Informatyki UAM, zwiedzają laboratoria naukowe, biorą udział w wycieczkach edukacyjnych, pokazach nowych technologii informatycznych.
  • Uczestniczą w konkursach związanych z matematyką i fizyką, takich jak SUPERMATEMATYK, KANGUR, Olimpiadzie Informatycznej. Uczniowie biorą udział w szkolnym konkursie matematyczno-informatyczno-szachowym MathInChess z okazji  szkolnego dnia przedmiotów ścisłych. Uczniowie uczestniczą w Europejskim Tygodniu Kodowania CodeWeek. Sprawdzają się w  wielkopolskim konkursie KOALA(KOmbinatoryka + Algorytmika + LogikA). Po zajęciach młodzież rozwija swoje umiejętności na zajęciach szachowych.

•
  • Angażują się w projekty unijne, które przeznaczone są dla uczniów zainteresowanych naukami ścisłymi.
  • Biorą udział w Infizmanii – szkolnym Dniu Matematyki, Fizyki i Informatyki.
  • Pracownie informatyczne wyposażone są w stale unowocześniany sprzęt i oprogramowanie komputerowe. Tablice interaktywne z bogatym oprogramowaniem do matematyki i fizyki oraz kalkulatory graficzne, pomagają lepiej zrozumieć i utrwalić zagadnienia z przedmiotów ścisłych.
  • Uczniowie na zajęciach przeprowadzają eksperymenty fizyczne w oparciu o tradycyjne, a także innowacyjne pomoce dydaktyczne.

Przedmioty punktowane w rekrutacji

• język polski
  • matematyka
  • informatyka
  • język obcy

„Matematyka jest tym, czym zajmują się ludzie kompetentni.” (David Hilbert)

• Jeżeli wierzysz, że każdy problem, każde zadanie można rozwiązać, jeżeli interesujesz się światem liczb i pojęć matematycznych, to klasa z poszerzonym programem matematyki jest jak właśnie dla Ciebie.
  • To tu zyskasz niezbędne teoretyczne podstawy z matematyki, dowiesz się, czym jest słynny rachunek różniczkowy funkcji, geometria analityczna oraz szereg geometryczny, ale przede wszystkim nauczysz się twórczo i logicznie myśleć.
informatyka
  • Dzięki tym zajęciom dowiesz się, czym są bazy danych, nauczysz się podstaw języka C++ oraz tworzenia stron www (także na dodatkowym przedmiocie: projektowanie i tworzenie stron internetowych).
  • Dobrze przygotowujemy do studiów na kierunkach technicznych.
  • Dajemy wiedzę na temat różnych zagadnień dotyczących szeroko pojętej informatyki, nie ograniczając się tylko do gier czy Internetu.
  • Rozwijamy umiejętność logicznego myślenia (przez zagadki, konkursy matematyczne, programowanie).

język angielski (kontynuacja)

niemiecki / rosyjski (do wyboru):

język rosyjski (od podstaw)

• O języku rosyjskim mówi się: „ Jest to język przeszłości i język przyszłości”, pod względem popularności zajmuje on jedno z czołowych miejsc na świecie.
  • Dziś ma rangę języka międzynarodowego i posługuje się nim około 300 milionów ludzi.
  • W całej Azji Środkowej, Mongolii, na Ukrainie i Białorusi bez większych trudności porozumiemy się w tym języku. Również wielu mieszkańców Chin posługuje się nim w stopniu komunikatywnym.
  • Władanie nim w znacznym stopniu ułatwia poruszanie się po rynku pracy. Jest wzbogaceniem naszego CV.
  • Język rosyjski jest najbardziej melodyjnym językiem na świecie.
  • Warto nauczyć się go choćby po to, by czytać w oryginale Tołstoja, Puszkina, Dostojewskiego i wielu innych znanych pisarzy rosyjskich.